خرید بک لینک
آموزشگاه شیرینی پزی
آموزشگاه آشپزی در تهران
تور دبی
خرید توتون توتون
ورق هايگلاس
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :echoob
تاريخ: 1398/2/7  ساعت: ۱۹

ورق هاي گلاس چيست؟«هاي گلاس»  يك نوع ورق با مغزي ام دي اف (MDF) و با روكشي پلاستيكي از جنس پلكسي گلاس مي باشد. معمولا ورق هاي هايگلاس تنها از يك طرف با پلكسي گلاس پوشيده شده اند و سمت ديگر ورق با لايه هاي  ارزانتر پوشش داده مي شود. اين لايه حالتي براق، شفاف، و زيبا به ورق «هاي گلاس» مي دهد و به همين دليل كاربرد زيادي در ساخت تجهيزات دكوراسيون داخلي از جمله كابينت، كمد، دكور و غيره پيدا كرده است.
ورق هاي گلاس در سمتي كه لايه پلكسي گلاس دارد ضد آب محسوب مي شود و بهتر است براي ماندگاري كابينت و دكور، لايه پشت ورق نيز از جنس مرغوبي مانند «ملامينه» پوشش داده شود. ورق «هاي گلاس» داراي تنوع رنگ و طرح بسيار زياد است. مدل هاي بسيار زيبايي با اين نوع ورق در كابينت سازي و دكوراسيون اجرا مي شود و قيمت نسبتاً مناسبي دارد.معني هاي گلاسحالت شيشه اي «هاي گلاس» موجب شده است عموماً تصور شود كلمه «گلاس» از لغت شيشه (Glass) در زبان انگليسي آمده است در حالي كه اصل اين واژه، High Gloss به معناي درخشندگي زياد (براقيت زياد) مي باشد.
پيش از انتخاب جنس «هاي گلاس» براي كابينت، كمد يا دكوراسيون بهتر است مزايا و معايب، قيمتها و نمونه هاي آن را به خوبي بشناسيد.
نوعي ‌ام‌دي‌اف با روكش نوعي پلاستيك به نام پلكسي گلاس است. پلكسي گلاس همانند شيشه شفاف است. جنس اين پلكسي گلاس از نوعي پلي كربنات است كه ظاهر شبيه به شيشه دارد اما نسبت به شيشه سبك‌تر و محكم‌تر مي‌باشد. اكثر تخته‌هاي ‌هايگلاس يك رو مي‌باشند، كه يك سمت آن با لايه محافظ مانند سلفون پوشانده شده و سمت ديگر، ظاهري سفيد از جنس ملامين و كاغذ دارد.
 ام‌دي‌اف‌ هايگلاس
هايگلاس نوعي ‌ام‌دي‌اف است با اين تفاوت كه روكش آن به غير از ملامينه با يك لايه پلكسي گلاس پوشانده مي‌شود.ابعاد مورد استفاده‌ هايگلاس براي كابينت‌كاران 122*280 سانتي‌متر به ضخامت 16 ميلي‌متر مي‌باشد. در خريد اين تخته‌ها بايد بسيار دقت داشت تا نوع مرغوب آن را تهيه كرد چراكه اگر روكش UV خوبي نداشته باشند، در هنگام برش شروع به پريدگي لبه‌ها مي‌كنند. معمولا نوع مرغوب آن داراي پشت ملامينه سفيد است و براي هر برگ بسته بندي مجزا در نظر گرفته مي‌شود، تا هنگامي‌كه در پالت بر روي يكديگر قرار مي‌گيرند آسيب نبيند.هر چه جنس ‌هايگلاس بهتر باشد، ماندگاري كابينت‌ها نيز بيشتر خواهد بود. كيفيت مغزه ‌ام‌دي‌اف، جنس روكش‌هايگلاس، دستگاه پرس و نوع چسب مصرف شده به طور مستقيم بر كيفيت ‌‌ام‌دي‌اف‌ هايگلاس تاثير دارد.
‌ام‌دي‌اف پلي گلاسدر ‌ام‌دي‌اف‌هاي پلي گلاس، يك لايه ?? ميكروني از پلي استر بر روي سطح يك طرف ورق ‌ام‌دي‌اف دو رو ملامين پرس شده است و رنگ نهايي صفحه توسط رنگ لايه ملامين كه روكشي از پلي استر دارد، تعيين مي‌شود و به مرور زمان نيز هيچ تغيير رنگي در ورق‌هاي ملامين و پلي گلاس ايجاد نمي‌شود.مقاومت سطح اين ورق‌ها در برابر خراش به اندازه‌اي بالاست كه به شما اجازه مي‌دهد با يك اسفنج سطوح را بدون ايجاد خراش تميز كنيد.
تفاوت پلي گلاس و هايگلاسبراقيت:در حالت كلي پلي گلاس نسبت به هايگلاس در ميزان براقي، و شفافيت، سطح بسيار صيقلي، برتري دارد.
خط و خش:‌ام‌دي‌اف هاي هايگلاس احتياج به مراقبت دارند، حتما بايد با دستمال هاي نرم و نخي و با شوينده هاي ملايم سطوح هايگلاس را تميز كرد و اسيدهاي آشپزخانه و موادي نظير سركه يا الكل مخصوصاً اگر به طور مستقيم بر سطح كار ريخته شوند آسيب محسوسي به سطح كار وارد مي كنند، از جمله تغيير رنگ و خط و خش زياد. كه در اين صورت هايگلاس پس از مدت كوتاهي جذابيت خود را از دست مي‌دهد. اما پلي گلاس نسبت به هايگلاس مقاومت بيشتري در مقابل خط و خش داشته و زمان طولاني‌تري كيفيت و جذابيت خود را حفظ مي‌كند.

قيمت پلي گلاس فومنات

ايچوب


دو آبجكت مات و براق:
در ورق‌هاي پلي گلاس (مانند نيمن آلمان طرح فلش) ما روي يك ورق به طور همزمان حالت مات و براق را در كنار هم داريم اما در ورق‌هاي هايگلاس چنين زيبايي وجود ندارد.
ضد خط و خش:وقتي مي‎گوييم ‌ام‌دي‌افي ضد خط و خش است، يعني اگر آن را با اسكاچ (نه سيم) تميز كنيم آسيب نمي‌بيند. (به غير از ورق‌هاي هايگلاس، ساير ورق‌ها ضد خط و خش هستند).


ورق ام دي اف


ورق هايگلاس

ورق پلي گلاس


مقاومت در برابر اسيد‌هاي آشپزخانه:بعضي از ‌ام‌دي‌اف ها، به غير از هايگلاس، در مقابل اسيدهاي آشپزخانه (مثل وايتكس و اسپري‌هاي تميز كننده همه كاره…) مقاومت قابل قبولي دارند .
UV:رنگ نهايي براق كننده ورق ‌ام‌دي‌اف (به اندازه ي دو ميكرون) است بعضي ورق‌هاي ‌ام‌دي‌اف با رنگ خاص پوشش داده مي‌شود كه قابليت براق كنندگي دارد و انجام اين كاربه شرايط خاص نياز دارد. UV، ‌ام‌دي‌اف را مقاوم‌تر مي‌كند و مقاومت آن از روكش‌هاي هايگلاس بيشتر و از روكش‌هاي پلي گلاس نيز بيشتر است.


ورق ملامينه

ورق فوميزه

:
برچسب‌ها:

نويسنده :echoob
تاريخ: 1397/11/6  ساعت: ۰۶

هايگلاس High Gloss نوعي ورق چوبي با مغزي از جنس ام دي اف (MDF)  مي باشد كه با استفاده از يك روكش پلاستيكي از جنس پلكسي گلس رويه اين نوع ورق پوشانده شده است. ورق هاي، هايگلاس عموما از يك طرف با استفاده از پلكسي گلاس پوشانده مي شوند و به دليل به صرفه بودن از نظر اقتصادي طرف ديگر ورق هاي هاي گلاس با استفاده از مواد ارزانتري پوشش داده مي شوند. پلكسي گلاس موجب مي شود حالتي براق، شفاف و زيبا به ورق هاي هايگلاس داده شود. بنابراين رنگ هاي هايگلاس بسيار جذاب مي باشد و به همين دليل كاربرد زيادي در ساخت تجهيزات دكوراسيون داخلي مانند كابينت، كمد، دكور و .... دارد. اين لايه حالتي براق، شفاف، و زيبا به ورق «هاي گلاس» مي دهد و به همين دليل كاربرد زيادي در ساخت تجهيزات دكوراسيون داخلي از جمله كابينت، كمد، دكور و غيره پيدا كرده است. تنوع رنگي بالا ورق هاي هايگلاس موجب شده استفاده از انواع طرح هاي هايگلاس در توليد كابينت هاي هايگلاس استفاده شود. و به عنوان محبوب ترين ورق كابينتي در بين ايرانيان شناخته شود. ورق هاي هايگلاس از سمتي كه لايه پلكسي گلاس بر روي آن قرار دارد ضد آب محسوب مي شود و بهتر است براي دوام بهتر و ماندگاري بيشتر لايه ديگر آن با استفاده از يك ماده مرغوب مانند ملامينه پوشش داده شود.  قيمت ورق هايگلاس نيز نسبتا مناسب است و اين امر نيز خود محبوبيت اين نوع ورق را دو چندان كرده است. قيمت ورق ام دي اف هايگلاس اصولا بر اساس نام برند و كيفيت ورق هايگلاس تعين مي شود بنابراين  قيمت ورق هايگلاس ايراني , قيمت هايگلاس agt و قيمت كابينت هايگلاس ترك  با يكديگر متفاوت خواهد بود. در فروشگاه اي چوب مي توانيد از ميان صدها مدل ورق هايگلاس بهترين ورق هايگلاس  را با توجه به سليقه خود انتخاب و خريداري نماييد. قيمت ورق ام دي اف هايگلاس  موجود در فروشگاه ايچوب به صورت متري ارائه مي شود. ابعاد ورق ها نيز به صورت استاندارد مي باشد كه با توجه به نياز مشتري در ابعاد مورد نظر نيز قابل برش مي باشند. از تفاوت هاي گلاس ترك و ايراني  مي توان به تنوع رنگي و كيفيت رنگ و جنس ورق ها اشاره كرد. ورق هايگلاس ايشيك و ورق هايگلاس AGT  از محبوب ترين  ورق هايگلاس ترك بشمار مي آيند. در اين بخش از فروشگاه ايچوب مي توانيد ضمن بررسي  قيمت ورق هايگلاس ترك و ايراني و طرح هاي ورق هايگلاس بهترين ورقمورد نظر خود را خريداري نماييد.   كابينت كرم نسكافه اي هايگلاس

:
برچسب‌ها:

[ ]